Dikmen Halı Yıkama3

Halı Yıkama da Kalitenin Öncüsü Dikmen Halı Yıkama
Ankara İli Çankaya İlçesi Dikmen Semtinde Hürriyet Caddesi 104/A da hizmet veren Dikmen Halı Yıkama, en uygun fiyatlar ile en kaliteli hizmetleri siz değerli müşterilerimizle buluşturmaktadır.
Halıların sürekli kullanımında bir takım lekelenmeler oluşabilmektedir. Sıvı ya da katı her türlü madde bulaşmaya neden olabilmektedir. Bu lekeler ve mücadele şekilleri hakkında sizlere bilgi vereceğiz.
İlk olarak yağ lekelerinden bahsedelim. Tiner ve bulaşık deterjanı ile her türlü yağ lekesi çıkabilmektedir. Ancak yağ bulaştığı anda hemen üzerine tuz ya da karbonat serpilmelidir. Böylece tuz ya da karbonat yağı emecektir. Bir süre bekledikten sonra ürünü soğuk su ile durulamalı ve herhangi bir markaya ait bulaşık deterjanı ve soğuk su ile yıkarsak lekeden kurtulmuş olacağız. Çay lekelerinde ise şekersiz çayda çay dökülen yere direk limon kolonyası dökerseniz leke kolonyanın buharlaşması ile leke kaybolacaktır. Yaz sıcakları ile burun kanamaları da artmaktadır. Kan lekesi ile mücadele için ise ilk olarak leke üzerine karbonat dökülmeli ve bir süre beklenmelidir. Sonrasında ise soğuk su ve bir havlu yardımı ile karbonatlı kısım silinir. En son olarakta elektrik süpürgesi ile lekeli kısım güçlü bir şekilde süpürülür. Çamur veya baharat lekelerinde ise ilk olarak elektrik süpürgesi ile dökülen alan kuvvetlice süpürülür. Eğer arta kalan lekeli kısım var ise soğuk su ve bir havlu yardımı ile silinir.
Yaz mevsiminde hava sıcaklıkları arttıkça tüketilen sıvı miktarı da artmaktadır. Bu sıvılardan ise, meyve suları, gazlı içecekler ve ayran gibi süt kökenli içecek türevleri başı çekmektedir. Bu tür maddelerden kaynaklı lekeler ile mücadele ise ilk olarak dökülme oluşan yere kâğıt havlu veya peçete yardımı ile akışkan kısım iyice emdirilmelidir. Daha sonrasında ise lekenin oluştuğu yere az bir miktar diş macunu sıkın ve hafif nemli bir bez ile silin böylece leke kaybolacaktır. Yazın gelişi ile çocukların ve gençlerin severek tükettiği bir ürün olan dondurma da akışkan yapısından ve hava sıcaklığının da etkisi ile eriyebilmektedir. Bu tür oluşan lekelerde ise ilk olarak sıcak su ile müdahale etmek gerekir. Hafif nemli bir bez ve az miktarda bulaşık deterjanı yardımıyla leke üzerine hafifçe ovalama yaparak lekeyi giderebilirsiniz.
Halı üzerine konulan eşyalardan ötürü halıda eşyalar iz bırakabilir. Bu durumun oluşmaması için halıları ev eşyaları altına koymamanızı tavsiye ederiz. Ek olar4ak da birkaç ayda bir eşyaların yerini değiştirebilirsiniz. Eğer bunlara rağmen hala oluşan zedelenme var ise, halıda zedelenen kızım üzerine birkaç buz küpü koyup erimesini bekleyebilirsiniz. Aynı zamanda bir çatalın ucuyla halının zedelenen kısımlarını canlandırıcı şekilde ipliklerini yukarı doğru düzeltebilirsiniz.
Dikmen Halı Yıkama olarak tüm leke soru ve sorunlarınızda haftada 7 gün, günde 24 saat sizlere yardımcı olmak önceliğimizdir. Ayrıntılı bilgi için iletişim hatlarımızı veya whatsapp uygulaması üzerinden görüşebilmekteyiz. Sağlıklı Günler Dileriz.
 
 
 
 
Dikmen Halı Yıkama Dikmen Halı Yıkama Dikmen Halı Yıkama Dikmen Halı Yıkama
Dikmen Halı Yıkama
Dikmen Halı Yıkama
SPONSORLARIMIZ
Dikmen Halı Yıkama Facebook SayfasıDikmen Halı Yıkama Twitter SayfasıDikmen Halı Yıkama Google Plus Sayfası
Designed By : Ahmet IŞIK