Dikmen Halı Yıkama4

Dikmen Kaliteli Halı Yıkamada Öncü Firma
Bir çok halı yıkama firmasının halılarınıza zarar verdiğini bulaşık deterjanı ve çamaşır suyu kullanarak yıkadığını biliyor muydunuz?
Evde Halı temizliği Nasıl Yapılır?
İlk öncelikle halınızın türünü biliyor olmanız lazım. Şimdi sizlere halı türleriyle birlikte nasıl yıkanacağını anlatacağım.
Makine halısı; yıkama işlemi başlamadan önce üzerindeki toz için süpürülür. Halılar evde yıkanıyorsa en iyi deterjan arap sabunudur. Temiz bir bez veya fırça yardımı ile halınızı silin. Soğuk su ile durulayınız. İşlem bittikten sonra yumuşak tüylü fırça ile halınızın üzerinde kalan kıl, tüy vb. şeyleri kolaylıkla çıkartabilirisiniz.
Shaggy halı; arap sabununu su ile karıştırınız. Temiz bir bez yardımı veya fırça ile halı üzerini güzelce siliniz. Böylelikle halıdaki mikrop, toz ve kir kaybolacaktır. Soğuk su ile durulayınız. Shaggy halı türünün düzenli bir şekilde her gün elektrikli ev süpürgesi ile temizlenmesi önerilir. 1 (bir) gün boyunca kurumaya bırakınız.
 Akrilik halı; halınızı detaylı bir şekilde süpürünüz. Uygun olan halı şampuanı ile sünger veya bez sizin tercihiniz olanı seçerek halınızı silin. Suyun soğuk olmasına özen gösteriniz. Sıcak su halının ipliklilerine zarar verebilir. Havalar güzelse balkonunuza sererek 1(bir) gün boyunca kurumaya bırakınız.
Peluş halı; soğuk su ile doğal malzemeler kullanarak yıkayınız. Arap sabunu ilk tercih olabilir. hassa olan halı soğuk su ile de durulanmalıdır. Kuruması için 1 gün yeterli olmayabilir. Her ihtimale karşı 2 gün kuruması için yerli olabilir.
Bez taban halı; çamaşır makinesine genellikle sığan bir halıdır. Ancak tek tek bir şekilde makineye atılmalıdır. Kesinlikle makinede sıkma işlemini yaptırmayınız.  Yumuşatıcı, çamaşır deterjanı vs. şeyler kullanmayınız. Kuruma işlemi oldukça zor ve dikkat ister. Jel tabanlı ise, jel kısmı güneşe dönük koymayınız. Halınızı ıslak bir şekilde uzun süre bekletmeyiniz. Koku yapabilir. Kış zamanı kuruma işlemi bir hayli zor olduğundan halınızı arap sabunlu nemli bez ile de silebilirsiniz.
Bunların dışında Nepal, Isparta, yün shaggy, step, patchwork, bambu, el dokuma halı, el dokuma kilim, deri ve ipek karışımı halılar evde yıkanmaz. Halınıza zarar gelmemesi için Dikmen Halı Yıkamayı seçerek hijyenik bir temizlik hizmeti alabilirsiniz.
 
Dikmen Halı Yıkama Dikmen Halı Yıkama Dikmen Halı Yıkama Dikmen Halı Yıkama
Dikmen Halı Yıkama
Dikmen Halı Yıkama
SPONSORLARIMIZ
Dikmen Halı Yıkama Facebook SayfasıDikmen Halı Yıkama Twitter SayfasıDikmen Halı Yıkama Google Plus Sayfası
Designed By : Ahmet IŞIK